Projekt MARE - Olaszországi önkéntességem
Májustól októberig vettem részt a Project MARE nevű önkéntes programon
Olaszországban. A project a Punta Campanella Marine Park alatt futott, így főként a park működésében segítettünk. A Park maga a Sorrentói-félszigeten helyezkedik el, mi pedig a park szívében, Neránóban laktunk.
Velem együtt két spanyol lány, egy lett és egy francia fiú önkénteskedett.
A projekt fő tevékenységét a Ierantói-öbölben végeztük. Itt az önkéntesek olyan tevékenységekben vettek részt, mint az öböl megfigyelése, adatgyűjtés a turisták jelenlétéről, az illegális horgászat megfigyelése, turisták tájékoztatás főleg kajakkal, valamint a kőbánya bejáratánál található információs pont kezelése.
Amikor nem az öbölben önkénteskedtünk, olyan tevékenységekben vettünk részt, mint például strand- és tengertisztítás, tengeri teknősök kikelésénel segítés pár hétig, adatok gyűjtése a park működésével kapcsolatban, túrák vezetése különböző csoportoknak, és a Campo Boe project.
A park minden évben június és szeptember között 27 sárga bóját üzemeltet és tart karban egy sárga zónában (vagyis ott nem lehet horgonyozni) Neráno közelében. Ez az úgy nevezett Campo Boe project. Magukat a bójákat a tengerfenék, kifejezetten
a különböző tengeri algák védelmére szerelték fel a területen, mivel a horgonyok egy mozdulattal nagy sávokat tudnak felszakítani belőle. A tevékenységet az Area Marina Protetta két hajóskapitányával végeztük.
Egymilliárd tevékenységünk közül az egyik legnagyobb élmény a cilentói teknősökkel végzett munka volt. Cilento Nápoly déli részén található. A biológusok 2002-ben találták meg az első tengeri teknősfészket Campaniában. Azóta minden nyáron egyre több fészek található. A fészkeket el kell keríteni, hogy a különböző állatok ne tudják kikaparni őket. Továbbá azért is, hogy az emberek ne zavarják.
Amikor a kikelés esedékes folyamatosan meg kell figyelni a fészkeket hátha van valami mozgás. Mi ennél a részénél segítettünk. Fél óránként voltunk beosztva, ami azt jelentette, hogy meg kellett nézni van-e mozgás a fészeknél, plusz napközben információt adtunk az érdeklődőknek. Főként este - éjszaka történt a kikelés, ami hosszadalmas folyamat, viszont annál nagyobb élmény volt.
Miután kikelt az összes teknős egy fészekből, adatokat gyűjtöttünk, majd beengedtük őket a tengerbe. Nekem nagy szerencsém volt, mert több, mint száz kis teknőst láttam kikelni.
Kalandokban gazdag nyarat töltöttem az olaszországi Neránóban, ami felejthetetlen
élményekkel és barátokkal gazdagított.